Cornell Dubilier Electronics MIN02-003EC151J-F
MIN02-003EC151J-F picture photo
Mfg. Part Number
MIN02-003EC151J-F
Brief Description
CAP MICA 150PF 5% 300V SMD
Datasheet Download
MIN02-003EC151J-F.pdf
Availability of MIN02-003EC151J-F
QUANTITY
MIN02-003EC151J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MIN02-003EC151J-F
Internal Part NumberEIS-MIN02-003EC151J-F
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIN02-003EC151J-F
Related LinksMIN02-00, MIN02-003EC151J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MIN02-003EC151J-F Details Description
Related parts for MIN02-003EC151J-F
RES 3.3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.9PF 16V 0201 datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
METRAL HDR RA STB 5X12 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf