IXYS Corporation MIXA10W1200TMH
MIXA10W1200TMH picture photo
Mfg. Part Number
MIXA10W1200TMH
Manufacturer
Product Category
IGBTs - Modules
Brief Description
IGBT MODULE 1200V 12A HEX
Datasheet Download
MIXA10W1200TMH.pdf
Availability of MIXA10W1200TMH
QUANTITY
MIXA10W1200TMH Order Process
Ship out your order
Specifications of MIXA10W1200TMH
Internal Part NumberEIS-MIXA10W1200TMH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyIGBTs - Modules
Series-
IGBT TypePT
ConfigurationThree Phase Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)17A
Power - Max65W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.1V @ 15V, 9A
Current - Collector Cutoff (Max)150µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce-
InputStandard
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseMiniPack2
Supplier Device PackageMiniPack2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIXA10W1200TMH
Related LinksMIXA10W, MIXA10W1200TMH Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MIXA10W1200TMH Details Description
Related parts for MIXA10W1200TMH
RES SMD 16.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
MODULAR BRIDGE FOR TRANSMITTING datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE-MALE,RA M12 10M datasheet.pdf
FERRITE CORE E 550NH N87 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOCUBE B FP 1408 FRNT PNL 1.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STRT PCB datasheet.pdf