IXYS Corporation MIXA10WB1200TMH
MIXA10WB1200TMH picture photo
Mfg. Part Number
MIXA10WB1200TMH
Brief Description
IGBT MODULE 1200V 12A HEX
Datasheet Download
MIXA10WB1200TMH.pdf
Availability of MIXA10WB1200TMH
QUANTITY
MIXA10WB1200TMH Order Process
Ship out your order
Specifications of MIXA10WB1200TMH
Internal Part NumberEIS-MIXA10WB1200TMH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
IGBT TypePT
ConfigurationThree Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)17A
Power - Max63W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.1V @ 15V, 9A
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce-
InputThree Phase Bridge Rectifier
NTC ThermistorYes
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseMiniPack2
Supplier Device PackageMiniPack2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIXA10WB1200TMH
Related LinksMIXA10W, MIXA10WB1200TMH Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MIXA10WB1200TMH Details Description
Related parts for MIXA10WB1200TMH
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 2A DO15 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 16A TO220-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 9POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf