IXYS Corporation MIXA81WB1200TEH
MIXA81WB1200TEH picture photo
Mfg. Part Number
MIXA81WB1200TEH
Brief Description
IGBT MODULE 1200V 84A
Datasheet Download
MIXA81WB1200TEH.pdf
Availability of MIXA81WB1200TEH
QUANTITY
MIXA81WB1200TEH Order Process
Ship out your order
Specifications of MIXA81WB1200TEH
Internal Part NumberEIS-MIXA81WB1200TEH
IGBT TypePT
ConfigurationThree Phase Inverter with Brake
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)1200V
Current - Collector (Ic) (Max)120A
Power - Max390W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.1V @ 15V, 75A
Current - Collector Cutoff (Max)200µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce-
InputThree Phase Bridge Rectifier
NTC ThermistorYes
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MIXA81WB1200TEH
Related LinksMIXA81W, MIXA81WB1200TEH Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MIXA81WB1200TEH Details Description
Related parts for MIXA81WB1200TEH
RES MO 1/2W 91OHM 5% AXL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 715 MOHM datasheet.pdf
SNSW 5A SLDR RLR 70514182 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 7' REVERSED datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 12NS 208PQFP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
POS LOK RECPT.YELLOW datasheet.pdf
SW MINI SPDT SHRT HNG LEVER 250V datasheet.pdf