Vishay/BCcomponents MKP1837310015W
MKP1837310015W picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837310015W
Brief Description
CAP FILM 10 NF 10% 100VDC
Datasheet Download
MKP1837310015W.pdf
Availability of MKP1837310015W
QUANTITY
MKP1837310015W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837310015W
Internal Part NumberEIS-MKP1837310015W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1837310015W
Related LinksMKP1837, MKP1837310015W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1837310015W Details Description
Related parts for MKP1837310015W
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220 datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM datasheet.pdf
HDM SMPO137F200O LM datasheet.pdf
IC GATE DVR HI/LO 600V 4A 14SOIC datasheet.pdf