Vishay/BCcomponents MKP1837322161W
MKP1837322161W picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837322161W
Brief Description
CAP FILM 22NF 1% 160VDC
Datasheet Download
MKP1837322161W.pdf
Availability of MKP1837322161W
QUANTITY
MKP1837322161W Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837322161W
Internal Part NumberEIS-MKP1837322161W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1837322161W
Related LinksMKP1837, MKP1837322161W Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1837322161W Details Description
Related parts for MKP1837322161W
FAN AXIAL 260X80MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 18.8VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BRD-BRD .8MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
RES 480 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf