Vishay/BCcomponents MKP1837333013D
MKP1837333013D picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837333013D
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 33 NF 2.5% 100VDC
Datasheet Download
MKP1837333013D.pdf
Availability of MKP1837333013D
QUANTITY
MKP1837333013D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837333013D
Internal Part NumberEIS-MKP1837333013D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1837
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C