Vishay/BCcomponents MKP1837347161D
MKP1837347161D picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837347161D
Brief Description
CAP FILM 47NF 1% 160VDC
Datasheet Download
MKP1837347161D.pdf
Availability of MKP1837347161D
QUANTITY
MKP1837347161D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837347161D
Internal Part NumberEIS-MKP1837347161D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1837347161D
Related LinksMKP1837, MKP1837347161D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1837347161D Details Description
Related parts for MKP1837347161D
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC USB 2.0 BRIDGE AT2LP 56VQFN datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC HIGH-SIDE LOAD SWITCH 8WLCSP datasheet.pdf
RES 4.3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY PG21 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf