Vishay/BCcomponents MKP1837410013D
MKP1837410013D picture photo
Mfg. Part Number
MKP1837410013D
Brief Description
CAP FILM 100 NF 2.5% 100VDC
Datasheet Download
MKP1837410013D.pdf
Availability of MKP1837410013D
QUANTITY
MKP1837410013D Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1837410013D
Internal Part NumberEIS-MKP1837410013D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±2.5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1837410013D
Related LinksMKP1837, MKP1837410013D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1837410013D Details Description
Related parts for MKP1837410013D
CAP TANT 100UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 50POS M-F 6" datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC 20POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT MU-MU 16-PLEX datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN UMC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf