Vishay/BCcomponents MKP1839111631
MKP1839111631 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839111631
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 110PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839111631.pdf
Availability of MKP1839111631
QUANTITY
MKP1839111631 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839111631
Internal Part NumberEIS-MKP1839111631
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1839
Packaging*
Capacitance110pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839111631
Related LinksMKP183, MKP1839111631 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839111631 Details Description
Related parts for MKP1839111631
IC SRAM 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1400V 75A H SER datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OS DIAMOND DRAGON datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SKT BOX datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 1MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
S4 MONO,1.3MPIX,NPN,C-MOUNT datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 320A TO244 datasheet.pdf