Vishay/BCcomponents MKP1839113631R
MKP1839113631R picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839113631R
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 130PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839113631R.pdf
Availability of MKP1839113631R
QUANTITY
MKP1839113631R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839113631R
Internal Part NumberEIS-MKP1839113631R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1839
Packaging*
Capacitance130pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839113631R
Related LinksMKP1839, MKP1839113631R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839113631R Details Description
Related parts for MKP1839113631R
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20DIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ8 BLACK datasheet.pdf
TWEEZER FLAT WAFER 39A 4.84" datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
EXTENSION CABLE 2M FOR LH-50 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 9V 100MA OUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A DO215AB datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 2W DO204AL datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.378" NYLON BLACK datasheet.pdf
952 TB RIS CLA 2-ROWS datasheet.pdf
EF PIGTAIL SPLICE 100F100O datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf