Vishay/BCcomponents MKP1839118631
MKP1839118631 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839118631
Brief Description
CAP FILM 180PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839118631.pdf
Availability of MKP1839118631
QUANTITY
MKP1839118631 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839118631
Internal Part NumberEIS-MKP1839118631
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839118631
Related LinksMKP183, MKP1839118631 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839118631 Details Description
Related parts for MKP1839118631
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
SWITCH UNIT SQUARE M22SERIES RED datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN CAP (COVER) FOR BNC PLUGS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf