Vishay/BCcomponents MKP1839127631
MKP1839127631 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839127631
Brief Description
CAP FILM 270PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839127631.pdf
Availability of MKP1839127631
QUANTITY
MKP1839127631 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839127631
Internal Part NumberEIS-MKP1839127631
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1839
Packaging*
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839127631
Related LinksMKP183, MKP1839127631 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839127631 Details Description
Related parts for MKP1839127631
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 12SGL 3.18MM datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM LITE 8R 25C OPEN END BP datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM 8 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 15W CM datasheet.pdf