Vishay/BCcomponents MKP1839210631R
MKP1839210631R picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839210631R
Brief Description
CAP FILM 1NF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839210631R.pdf
Availability of MKP1839210631R
QUANTITY
MKP1839210631R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839210631R
Internal Part NumberEIS-MKP1839210631R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839210631R
Related LinksMKP1839, MKP1839210631R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839210631R Details Description
Related parts for MKP1839210631R
IC REG SWTCHD CAP INV 25MA SOT23 datasheet.pdf
IC RCVR 10BIT LVDS 64-TQFP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 2POS .100 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SSMINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 57POS SKT datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CBL ASSEM W.FL2 WHITE 300MM datasheet.pdf
IC MCU 256KB RAM 236FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf