Vishay/BCcomponents MKP1839322251
MKP1839322251 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839322251
Brief Description
CAP FILM 22NF 1% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839322251.pdf
Availability of MKP1839322251
QUANTITY
MKP1839322251 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839322251
Internal Part NumberEIS-MKP1839322251
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839322251
Related LinksMKP183, MKP1839322251 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839322251 Details Description
Related parts for MKP1839322251
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 25POS VERT 30AU datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
POWER SUP MOD 100-120/200-240VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10.16MM datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 12 POS SMD datasheet.pdf