Vishay/BCcomponents MKP1839410403
MKP1839410403 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839410403
Brief Description
CAP FILM 100NF 2.5% 400VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839410403.pdf
Availability of MKP1839410403
QUANTITY
MKP1839410403 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839410403
Internal Part NumberEIS-MKP1839410403
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±2.5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839410403
Related LinksMKP183, MKP1839410403 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839410403 Details Description
Related parts for MKP1839410403
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V 45A 195W TO220 datasheet.pdf
RES 82K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 6A TO-220 datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf