Vishay/BCcomponents MKP1839410631
MKP1839410631 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839410631
Brief Description
CAP FILM 100NF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839410631.pdf
Availability of MKP1839410631
QUANTITY
MKP1839410631 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839410631
Internal Part NumberEIS-MKP1839410631
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839410631
Related LinksMKP183, MKP1839410631 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839410631 Details Description
Related parts for MKP1839410631
PROBE FLAT POINTED NYLON 5.5" datasheet.pdf
RES 56 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1% SC70-6 datasheet.pdf
IC GATE OR 2CH 2-INP 8-DSBGA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf