Vishay/BCcomponents MKP1839447254
MKP1839447254 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839447254
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839447254.pdf
Availability of MKP1839447254
QUANTITY
MKP1839447254 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839447254
Internal Part NumberEIS-MKP1839447254
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839447254
Related LinksMKP183, MKP1839447254 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839447254 Details Description
Related parts for MKP1839447254
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 09VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED ENDOR STAR MODULE datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf