Vishay/BCcomponents MKP1839482084HQ
MKP1839482084HQ picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839482084HQ
Brief Description
CAP FILM 820NF 5% 850VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839482084HQ.pdf
Availability of MKP1839482084HQ
QUANTITY
MKP1839482084HQ Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839482084HQ
Internal Part NumberEIS-MKP1839482084HQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.82µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC850V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Lead Spacing*
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839482084HQ
Related LinksMKP1839, MKP1839482084HQ Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839482084HQ Details Description
Related parts for MKP1839482084HQ
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
ESD HANDLER 12-3/8X7-1/8X2-3/8 datasheet.pdf
RES 50 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
IC HDMI HIDER 40VQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC P600 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A DPAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 5 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
BAROMETER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A ROCKER datasheet.pdf
SLATE BLU 144 MM X 54.8M datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf