Vishay/BCcomponents MKP1840322135M
MKP1840322135M picture photo
Mfg. Part Number
MKP1840322135M
Brief Description
CAP FILM 0.022 UF 10% 1600VDC
Datasheet Download
MKP1840322135M.pdf
Availability of MKP1840322135M
QUANTITY
MKP1840322135M Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1840322135M
Internal Part NumberEIS-MKP1840322135M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1840M
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC600V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1840322135M
Related LinksMKP1840, MKP1840322135M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1840322135M Details Description
Related parts for MKP1840322135M
CONN HEADER 19POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS .050 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 189MA 2.85 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65 OHM datasheet.pdf