Vishay/BCcomponents MKP1841233205M
MKP1841233205M picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841233205M
Brief Description
CAP FILM 3.3NF 10% 2000VDC
Datasheet Download
MKP1841233205M.pdf
Availability of MKP1841233205M
QUANTITY
MKP1841233205M Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841233205M
Internal Part NumberEIS-MKP1841233205M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP1841M
Packaging*
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841233205M
Related LinksMKP1841, MKP1841233205M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841233205M Details Description
Related parts for MKP1841233205M
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 32VQFN datasheet.pdf
IC PSE CNTRLR FOR POE 36-SSOP datasheet.pdf
2.8MM SLD 5P PLUG ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 192POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 210MSPS SPI 48-QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf