Vishay/BCcomponents MKP1841333636
MKP1841333636 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841333636
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 630VDC
Datasheet Download
MKP1841333636.pdf
Availability of MKP1841333636
QUANTITY
MKP1841333636 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841333636
Internal Part NumberEIS-MKP1841333636
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package225
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1841
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841333636
Related LinksMKP184, MKP1841333636 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841333636 Details Description
Related parts for MKP1841333636
MIC COND ANALOG UNI -42DB datasheet.pdf
PLINTH 23.63" FRAME DEPTH BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
1500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CONN UMC JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf