Vishay/BCcomponents MKP1841333636
MKP1841333636 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841333636
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 630VDC
Datasheet Download
MKP1841333636.pdf
Availability of MKP1841333636
QUANTITY
MKP1841333636 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841333636
Internal Part NumberEIS-MKP1841333636
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package225
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1841
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841333636
Related LinksMKP184, MKP1841333636 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841333636 Details Description
Related parts for MKP1841333636
CONN HEADER .100 SNGL R/A 27POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC BATTERY GAS GAUGE 16-SOIC datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf