Vishay/BCcomponents MKP1841410104M
MKP1841410104M picture photo
Mfg. Part Number
MKP1841410104M
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 1000VDC
Datasheet Download
MKP1841410104M.pdf
Availability of MKP1841410104M
QUANTITY
MKP1841410104M Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1841410104M
Internal Part NumberEIS-MKP1841410104M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package150
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP1841M
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC600V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1841410104M
Related LinksMKP1841, MKP1841410104M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1841410104M Details Description
Related parts for MKP1841410104M
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 5V OUT datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf