Vishay/BCcomponents MKP18423104000
MKP18423104000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18423104000
Brief Description
CAP FILM 10NF 20% 400VAC AXIAL
Datasheet Download
MKP18423104000.pdf
Availability of MKP18423104000
QUANTITY
MKP18423104000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18423104000
Internal Part NumberEIS-MKP18423104000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1842
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance-
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18423104000
Related LinksMKP1842, MKP18423104000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18423104000 Details Description
Related parts for MKP18423104000
IC MULTIPLIER-DIVIDER 14-DIP datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.1A 88 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528 datasheet.pdf