Vishay/BCcomponents MKP18423334000
MKP18423334000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18423334000
Brief Description
CAP FILM 33NF 20% 400VAC AXIAL
Datasheet Download
MKP18423334000.pdf
Availability of MKP18423334000
QUANTITY
MKP18423334000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18423334000
Internal Part NumberEIS-MKP18423334000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1842
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance-
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18423334000
Related LinksMKP1842, MKP18423334000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18423334000 Details Description
Related parts for MKP18423334000
PLCC EXTRACTION TOOL GENERAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A TO220 datasheet.pdf
LED SS 5V QUAD RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ANTENNA PREC DIPOLE 1920-1980MHZ datasheet.pdf
PLIERS SET EXTERNAL RING 4PC datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 10.16MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf