Vishay/BCcomponents MKP18423684000
MKP18423684000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18423684000
Brief Description
CAP FILM 68NF 20% 400VAC AXIAL
Datasheet Download
MKP18423684000.pdf
Availability of MKP18423684000
QUANTITY
MKP18423684000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18423684000
Internal Part NumberEIS-MKP18423684000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1842
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance-
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18423684000
Related LinksMKP1842, MKP18423684000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18423684000 Details Description
Related parts for MKP18423684000
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
PTC RESET 6V LO RHO 1812 3.70A datasheet.pdf