Vishay/BCcomponents MKP18443154000
MKP18443154000 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18443154000
Brief Description
CAP FILM 15NF 20% 400VAC
Datasheet Download
MKP18443154000.pdf
Availability of MKP18443154000
QUANTITY
MKP18443154000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18443154000
Internal Part NumberEIS-MKP18443154000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1844
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18443154000
Related LinksMKP1844, MKP18443154000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18443154000 Details Description
Related parts for MKP18443154000
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.070" datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 160.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf