Vishay/BCcomponents MKP18444104003
MKP18444104003 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18444104003
Brief Description
CAP FILM 100 NF 20% 400VAC
Datasheet Download
MKP18444104003.pdf
Availability of MKP18444104003
QUANTITY
MKP18444104003 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18444104003
Internal Part NumberEIS-MKP18444104003
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance0.1µF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18444104003
Related LinksMKP1844, MKP18444104003 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18444104003 Details Description
Related parts for MKP18444104003
CONN HEADER 4POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 4NC SLOW ACT datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
500 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf