Vishay/BCcomponents MKP18444334030
MKP18444334030 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18444334030
Brief Description
CAP FILM 330 NF 10% 400VAC 2
Datasheet Download
MKP18444334030.pdf
Availability of MKP18444334030
QUANTITY
MKP18444334030 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18444334030
Internal Part NumberEIS-MKP18444334030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.33µF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18444334030
Related LinksMKP1844, MKP18444334030 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18444334030 Details Description
Related parts for MKP18444334030
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 145MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 31DL POS R/A .100 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY SPDT SNAP 125V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf