Vishay/BCcomponents MKP18444334030
MKP18444334030 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18444334030
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 330 NF 10% 400VAC 2
Datasheet Download
MKP18444334030.pdf
Availability of MKP18444334030
QUANTITY
MKP18444334030 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18444334030
Internal Part NumberEIS-MKP18444334030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1844
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance-
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18444334030
Related LinksMKP1844, MKP18444334030 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18444334030 Details Description
Related parts for MKP18444334030
FILTER LINE 7MH 0.6A TYPE 16M datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC PENTA 35MOHM ESWITCH 24PQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 3MM datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LENS 90CRI 2700K 12X0.9"LIN POLY datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf