Vishay/BCcomponents MKP18444474030
MKP18444474030 picture photo
Mfg. Part Number
MKP18444474030
Brief Description
CAP FILM 470 NF 10% 400VAC 2
Datasheet Download
MKP18444474030.pdf
Availability of MKP18444474030
QUANTITY
MKP18444474030 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP18444474030
Internal Part NumberEIS-MKP18444474030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance0.47µF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP18444474030
Related LinksMKP1844, MKP18444474030 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP18444474030 Details Description
Related parts for MKP18444474030
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONT PIN CRIMP 2.5-4.0MM TIN PWR datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
GOLDCAREPLAN-GROUP5-4YR datasheet.pdf
RES 821 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf