Vishay/BCcomponents MKP1845268204R
MKP1845268204R picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845268204R
Brief Description
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1845268204R.pdf
Availability of MKP1845268204R
QUANTITY
MKP1845268204R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845268204R
Internal Part NumberEIS-MKP1845268204R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845268204R
Related LinksMKP1845, MKP1845268204R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845268204R Details Description
Related parts for MKP1845268204R
IC ADC 12BIT SAMPLING REF 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.15M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
IC LCD DRIVER UNIV UNCASED datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf