Vishay/BCcomponents MKP1845282205
MKP1845282205 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845282205
Brief Description
CAP FILM 8.2 NF 10% 2000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP1845282205.pdf
Availability of MKP1845282205
QUANTITY
MKP1845282205 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845282205
Internal Part NumberEIS-MKP1845282205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845282205
Related LinksMKP184, MKP1845282205 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845282205 Details Description
Related parts for MKP1845282205
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 266MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X6MM BALL 12VDC WIRE datasheet.pdf
FILTER POWER ENTRY 6A IEC datasheet.pdf
RES 562 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf