Vishay/BCcomponents MKP1845333134
MKP1845333134 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1845333134
Brief Description
CAP FILM 33NF 5% 1600VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1845333134.pdf
Availability of MKP1845333134
QUANTITY
MKP1845333134 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1845333134
Internal Part NumberEIS-MKP1845333134
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1845
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC650V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1845333134
Related LinksMKP184, MKP1845333134 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1845333134 Details Description
Related parts for MKP1845333134
IC GATE XOR 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR R/A THOLE GOLD 28POS datasheet.pdf