Vishay/BCcomponents MKP1846215204V
MKP1846215204V picture photo
Mfg. Part Number
MKP1846215204V
Brief Description
CAP FILM 1.5NF 5% 2000VDC
Datasheet Download
MKP1846215204V.pdf
Availability of MKP1846215204V
QUANTITY
MKP1846215204V Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1846215204V
Internal Part NumberEIS-MKP1846215204V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1846
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1846215204V
Related LinksMKP1846, MKP1846215204V Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1846215204V Details Description
Related parts for MKP1846215204V
CONVERTER DC-DC 1.3-3.5V 30A SMD datasheet.pdf
KIT EVAL RF READER & SOFTWARE datasheet.pdf
RV COAXIAL SWITCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 5A TO-220FP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 36.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SLEEVE EXPANDABLE 3/4" 250' datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN SLDR datasheet.pdf