Vishay/BCcomponents MKP1846215204V
MKP1846215204V picture photo
Mfg. Part Number
MKP1846215204V
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1.5NF 5% 2000VDC
Datasheet Download
MKP1846215204V.pdf
Availability of MKP1846215204V
QUANTITY
MKP1846215204V Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1846215204V
Internal Part NumberEIS-MKP1846215204V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1846
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1846215204V
Related LinksMKP1846, MKP1846215204V Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1846215204V Details Description
Related parts for MKP1846215204V
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 9A SC-75-6 datasheet.pdf
ACCY EVENT INPUT UNIT datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR DGTL AUDIO 192KHZ 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 100POS datasheet.pdf