Vishay/BCcomponents MKP1846310634
MKP1846310634 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1846310634
Brief Description
CAP FILM 10NF 5% 630VDC
Datasheet Download
MKP1846310634.pdf
Availability of MKP1846310634
QUANTITY
MKP1846310634 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1846310634
Internal Part NumberEIS-MKP1846310634
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1846
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Lead Spacing*
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1846310634
Related LinksMKP184, MKP1846310634 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1846310634 Details Description
Related parts for MKP1846310634
DIODE ZENER 3.6V 1W SOT89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/YELLOW datasheet.pdf
IC CODEC AUDIO STEREO 48WLP datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 24LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END FMALE 5POS 12' datasheet.pdf