Vishay/BCcomponents MKP1847540444P4
MKP1847540444P4 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1847540444P4
Brief Description
CAP FILM 4UF 5% 440VAC5
Datasheet Download
MKP1847540444P4.pdf
Availability of MKP1847540444P4
QUANTITY
MKP1847540444P4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1847540444P4
Internal Part NumberEIS-MKP1847540444P4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMKP1847 Power Film Capacitors
Standard Package63
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1847
Packaging*
Capacitance4µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1847540444P4
Related LinksMKP1847, MKP1847540444P4 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1847540444P4 Details Description
Related parts for MKP1847540444P4
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
DISPLAY 1DIGIT YLW CA 0.28" datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.475 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV SOT227 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf