Vishay/BCcomponents MKP1847615354Y2
MKP1847615354Y2 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1847615354Y2
Brief Description
CAP FILM 15UF 5% 350VAC
Datasheet Download
MKP1847615354Y2.pdf
Availability of MKP1847615354Y2
QUANTITY
MKP1847615354Y2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1847615354Y2
Internal Part NumberEIS-MKP1847615354Y2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMKP1847 Power Film Capacitors
Standard Package55
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1847
Packaging*
Capacitance15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1847615354Y2
Related LinksMKP1847, MKP1847615354Y2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1847615354Y2 Details Description
Related parts for MKP1847615354Y2
TOOL AHT 22-26 AWG MINI UMNL datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
316*STEEL-TY* 1/2" E/H datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT SLD datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
RES 9.9976K OHM .3W .001% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf