Vishay/BCcomponents MKP1847620274P4
MKP1847620274P4 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1847620274P4
Brief Description
CAP FILM 20UF 5% 275VAC
Datasheet Download
MKP1847620274P4.pdf
Availability of MKP1847620274P4
QUANTITY
MKP1847620274P4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1847620274P4
Internal Part NumberEIS-MKP1847620274P4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMKP1847 Power Film Capacitors
Standard Package63
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1847
Packaging*
Capacitance20µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC275V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1847620274P4
Related LinksMKP1847, MKP1847620274P4 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1847620274P4 Details Description
Related parts for MKP1847620274P4
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 2KOHM SMD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL SPDT 16TQFN datasheet.pdf
HEAVY WALL 5/8" BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 898 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
BACC 37C 37#22D PIN RECP NI datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf