Vishay/BCcomponents MKP1848625094Y5
MKP1848625094Y5 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1848625094Y5
Brief Description
CAP FILM 25UF 5% 900VDC RADIAL
Datasheet Download
MKP1848625094Y5.pdf
Availability of MKP1848625094Y5
QUANTITY
MKP1848625094Y5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1848625094Y5
Internal Part NumberEIS-MKP1848625094Y5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1848 DC-Link
Packaging*
Capacitance25µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC900V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)9 mOhm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Lead Spacing*
ApplicationsDC Link, DC Filtering
FeaturesLow ESR
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1848625094Y5
Related LinksMKP1848, MKP1848625094Y5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1848625094Y5 Details Description
Related parts for MKP1848625094Y5
HEATSINK TO-220 W/INSTALL TAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
.400 INCH BCT RED 200/6" PKG datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC DECODER USB AUDIO 80-VQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf