Vishay/BCcomponents MKP1848C64060JP5
MKP1848C64060JP5 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1848C64060JP5
Brief Description
CAP FILM 40UF 5% 600VDC RADIAL
Datasheet Download
MKP1848C64060JP5.pdf
Availability of MKP1848C64060JP5
QUANTITY
MKP1848C64060JP5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1848C64060JP5
Internal Part NumberEIS-MKP1848C64060JP5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package63
Packaging*
Capacitance40µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1848C64060JP5
Related LinksMKP1848C, MKP1848C64060JP5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1848C64060JP5 Details Description
Related parts for MKP1848C64060JP5
TERM BLOCK 10POS 3.81MM PCB GRN datasheet.pdf
FERRITE BEAD 200MHZ .128 LENGTH datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.62A 41 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 35POS PNL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 8AWG datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
M5 1.2MM ROBTC NPN NO datasheet.pdf