Vishay/BCcomponents MKP1848C66060JY5
MKP1848C66060JY5 picture photo
Mfg. Part Number
MKP1848C66060JY5
Brief Description
CAP FILM 60UF 5% 600VDC RADIAL
Datasheet Download
MKP1848C66060JY5.pdf
Availability of MKP1848C66060JY5
QUANTITY
MKP1848C66060JY5 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1848C66060JY5
Internal Part NumberEIS-MKP1848C66060JY5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Packaging*
Capacitance60µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)4 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1848C66060JY5
Related LinksMKP1848C, MKP1848C66060JY5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1848C66060JY5 Details Description
Related parts for MKP1848C66060JY5
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM IPS HIGH SIDE DPAK-7 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR IR27951 datasheet.pdf
FUSED MODULAR PROBE 0.5A/660V RE datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf