Vishay/BCcomponents MKP383182063JC02G0
MKP383182063JC02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383182063JC02G0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0082UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383182063JC02G0.pdf
Availability of MKP383182063JC02G0
QUANTITY
MKP383182063JC02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383182063JC02G0
Internal Part NumberEIS-MKP383182063JC02G0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383182063JC02G0
Related LinksMKP383182, MKP383182063JC02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383182063JC02G0 Details Description
Related parts for MKP383182063JC02G0
IC TXRX CEPT PRIMARY RATE 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf