Vishay/BCcomponents MKP383182063JCA2B0
MKP383182063JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383182063JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0082UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383182063JCA2B0.pdf
Availability of MKP383182063JCA2B0
QUANTITY
MKP383182063JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383182063JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383182063JCA2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383182063JCA2B0
Related LinksMKP383182, MKP383182063JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383182063JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP383182063JCA2B0
IC 12BIT 70MHZ SMPL A/D 48-HTQFP datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 22W MONO B 9SIL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 55P-55P F-M PNL MNT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 24POS datasheet.pdf