Vishay/BCcomponents MKP383182063JCI2B0
MKP383182063JCI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383182063JCI2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0082UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383182063JCI2B0.pdf
Availability of MKP383182063JCI2B0
QUANTITY
MKP383182063JCI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383182063JCI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383182063JCI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383182063JCI2B0
Related LinksMKP383182, MKP383182063JCI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383182063JCI2B0 Details Description
Related parts for MKP383182063JCI2B0
MOSFET N-CH 250V 2.7A TO-262 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
FUSE T/D CLASS L 2300A 600V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 10POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 100 F 36" RBW JACKP datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf