Vishay/BCcomponents MKP383210200JFI2B0
MKP383210200JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383210200JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.001UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383210200JFI2B0.pdf
Availability of MKP383210200JFI2B0
QUANTITY
MKP383210200JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383210200JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383210200JFI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383210200JFI2B0
Related LinksMKP383210, MKP383210200JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383210200JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383210200JFI2B0
IC RING TONE GENERATOR 14-SOIC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 12MM datasheet.pdf