Vishay/BCcomponents MKP383212063JC02H0
MKP383212063JC02H0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383212063JC02H0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0012UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383212063JC02H0.pdf
Availability of MKP383212063JC02H0
QUANTITY
MKP383212063JC02H0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383212063JC02H0
Internal Part NumberEIS-MKP383212063JC02H0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,300
Packaging*
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383212063JC02H0
Related LinksMKP383212, MKP383212063JC02H0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383212063JC02H0 Details Description
Related parts for MKP383212063JC02H0
IC VOLT COMPARATOR DUAL 8-DIP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.5W MONO 24LLP datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf