Vishay/BCcomponents MKP383212200JC02R0
MKP383212200JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383212200JC02R0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0012UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383212200JC02R0.pdf
Availability of MKP383212200JC02R0
QUANTITY
MKP383212200JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383212200JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383212200JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383212200JC02R0
Related LinksMKP383212, MKP383212200JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383212200JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383212200JC02R0
DIODE MODULE 1.2KV 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 35A D2PAK datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 16"L X 20"W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1B ACCESSORY datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 260MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
SCREW 6-32X3/8 SEMS WASHER datasheet.pdf
TV 5C 5#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 250V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf